Zajímavé články s tématem volný čas

Jak naučit děti uklízet si pokoj

Snad každého rodiče v duchu děsí představa dětského pokoje, který vypadá jako po výbuchu. Děti umí hračky, knížky a další věci rozházet po celé místnosti rychleji než tornádo. Protože často přebíhají od jedné činnosti ke druhé, nepořádku přibývá. A zdaleka nejde jen o malé děti. Pokoje dospívajících dětí vypadají často ještě hůř. Jak válku s věčným nepořádkem v pokoji vyhrát a děti naučit čistotnosti?

přečíst článek »

Jak vyzrát na domácí úkoly

Jen výjimečně motivované nebo talentované děti se do nich pustí samy a ochotně. Učitelé na nich ale trvají a i rodiče je často považují za důležitou součást vzdělání a také osobnostního rozvoje. Zavedením správného řádu a za využití několika jednoduchých rad však můžete každodenní povinnost ve formě psaní domácích úkolů zpříjemnit, a to především sobě.

přečíst článek »

Čtení dětem a s dětmi

Už u nejmladších dětí mohou rodiče výrazně ovlivnit, jaký vztah ke čtení a ke knížkám budou jednou mít jejich děti. A zároveň, jestli i pro jejich děti bude platit častý

přečíst článek »

Naučte své dítě jezdit na in-line bruslích

Podporovat děti ve sportování obvykle patří mezi ty nejušlechtilejší cíle rodičů. Sport je totiž fyzicky prospěšný, podporuje pozitivní psychické vlastnosti u dětí a v neposlední řadě se při něm děti zdravě odreagují a unaví. In-line bruslení patří mezi nejpopulárnější sporty, jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Chcete jezdit na rodinné výlety? Zjistěte, jak děti naučit bruslit a kdy se do toho vůbec pustit.

přečíst článek »

Mají se děti dívat na televizní zprávy?

Snažíme se děti chránit před nebezpečným vlivem drastických filmů a seriálů plných násilí. Jak je to ale s televizním zpravodajstvím? Je pro děti užitečným zdrojem informací o světě kolem nás, nebo může ohrozit jejich dušičku a zprávy by pro ně měly také být zakázané?

přečíst článek »

Děti na internetu a přitom v bezpečí?

Dobrá znalost práce s informačními technologiemi je pro budoucí generace skutečně klíčovou dovedností. Jeví-li děti o technologie spontánní zájem, je to jen dobře. Jejich přirozenou zvídavost bychom však měli výhodně usměrňovat a využít tak, aby z ní naši potomci měli co největší užitek. Pokud zjistíte, že děti internet využívají skutečně zodpovědně a ke svému prospěchu, rozhodně vám to ušetří také mnoho starostí.

přečíst článek »

Je vaše dítě na ulici dobře vidět?

Děti jsou na silnicích jednou z nejvíc ohrožených skupin. Podle statistiky Besipu se v roce 2007 stalo téměř 500 dopravních nehod, jejichž účastníky byly děti na přechodu. Ty nejvážnější se odehrávají za snížené viditelnosti. Jste si jisti, že je vaše dítě dobře vidět? A ví také, jak se na ulici chovat?

přečíst článek »