Zajímavé články s tématem volný čas

Jak naučit dítě udržovat ve věcech pořádek

Chystáte pro své dítě vlastní pokojíček, kde si bude nejen hrát, ale i spát a mít uskladněné všechny své věci? Jeho úkolem bude od nynějška i udržování pořádku a jistého systému uspořádání v celém pokoji. Často se rodiče potýkají s problémem ustavičného nepořádku v dětských pokojích. I tomu se ale lze vyhnout!

přečíst článek »

Hlídání dětí – velké srovnání

Děti od narození milujeme. Po pár měsících si uvědomíme, že jsme na nich dokonce závislí. Nedokážeme si představit, že bychom byli byť jen minutu bez nich. Co kdyby se jim něco stalo? Dřív nebo později ale nakonec stejně přijde čas, kdy budete hledat hlídání.

přečíst článek »

Nejlepší knížky pro děti

Jeden z nejočekávanějších projevů malého caparta je jeho první slovo. Rodiče pečlivě analyzují každý zvuk, který dítě vydává, a vášnivě debatují o jeho významu. Pak to jednoho dne přijde. Ditě pronese do ticha první odposlouchaný pojem a rodiče jsou z něj u vytržení. Za patnáct let po něm budou zase křičet, ať už je konečně zticha…

přečíst článek »

Na cestě MHD s kočárkem

Když se v hollywoodském filmu vydává rodina na nákup do supermarketu, vidíme vždy spokojenou skupinku šťastných lidí v prostorném rodinném autě s bezpečnostními autosedačkami a obrovským kufrem pro nákup.
Bohužel, přinejmenším česká realita je ale jiná.

přečíst článek »

Vaříme s dětmi a pro děti – úvodní díl

Blíží se podzim a s ním i chladnější dny, které donutí vaše ratolesti trávit čím dál více času doma. Jak je zabavit? Zkoušeli jste vaření? V tomto seriálu vám prozradíme užitečné rady a tipy na to, jak učit dítě vařit. Navíc pro vás máme připravenou spoustu vhodných receptů.

přečíst článek »

Bez cyklistické přilby ani ránu

Přilbu musí mít zákonně každý cyklista do 18 let. Toho si je vědoma už většina rodičů. Něco jiného je ale vybrat dětem přilbu s vhodnými parametry. Při pádu z kola je právě hlava nejnáchylnější částí těla, která může být poraněna. Abyste rizika dětské jízdy na kole co nejvíce eliminovali, musíte vědět, jak vybrat tu nejlepší a nejbezpečnější přilbu.

přečíst článek »

Jak zabránit dětským úrazům

Léto a přelom léta přímo vybízí k nebezpečným situacím, které mohou potkat vaše děti, když si hrají, jedou na kole apod. Česko patří mezi státy s nejvyšším výskytem smrtelných úrazů u dětí, ale to ještě neznamená, že se to týká zrovna vás. Prevencí a dohledem pomůžete svému dítěti vyhnout se úrazům, a možná mu také zachráníte život.

přečíst článek »

Kde jsou chyby IN, aneb pojďme na chat

Mami??? WTF??? GTFO!!! I to se můžete od svého dítěte dozvědět, pokud ho bez ohlášení oslovíte na chatu. Co že vám to vaše milovaná ratolest vlastně řekla? Jak se na chatu mluví? A je vůbec správné, abyste si se svými potomky povídali tímto způsobem?

přečíst článek »

4 pořady „pro mladé“, které mohou vašemu dítěti ublížit

Když se řekne pořad škodlivý mládeži, nejčastěji si představíme nahá těla nebo potoky krve. I na našich televizních obrazovkách však existují pořady, které mohou dětské mysli ublížit stejně intenzivně, ne-li dokonce ještě silněji. Jde o pořady, které představují pokřivený pohled na svět, deformované lidské osudy nebo třeba obsahují podprahové signály.

přečíst článek »

Děti na Facebooku – hrozí jim nebezpečí?

Dříve jsme děti kárali, aby si nebraly od cizích lidí bonbóny. Dnes se modlíme, aby si nezakládaly Facebook. Zdá se ale, že jako rodiče jsme vůči tomuto fenoménu bezmocní. Děti zde sdílejí osobní data a informace s ostatními a možná si nějaký ten „virtuální bonbón“ od neznámých uživatelů sem tam vezmou. Je skutečně Facebook tak velkou hrozbou pro malé teenagery? Dá se proti tomu bojovat?

přečíst článek »