Svačinky – jak na ně

Období svačin je opět tu! Víte, jak je zvládnout na jedničku? S novým rokem začal také znovu dennodenní cyklus přípravy svačin a svačinek. Určitě je dětem připravujete s těmi nejlepšími úmysly, ale opravdu jsou bezchybné? Máme pro vás pár tipů, jak na to.

Zelenina není za trest, aneb naučte své děti zdravě jíst

Alarmující čísla mluví za vše – až třetina dětí v České republice trpí nadváhou. Dětští lékaři a odborníci na zdravou výživu bijí na poplach – dětem chybí základní vitamíny a minerály, jejich jídelníček postrádá mléčné výrobky a zeleninu a naopak přetéká cukry. Co s tím? Jak naučit děti jíst zdravěji?

Zeleninové tortilly

Tortilla je moderní cool snack, který známe hlavně z fast foodů. Přitom se velmi snadno připravuje i doma. Tortilla je mexická kukuřičná placka, která je vhodná jako samostatná příloha a hlavně jako závitek s masovou či jinou směsí. Pro děti ale do směsi dáme místo grilovaného masa, chilli a majonézy raději něco zdravějšího.

Fenomén energetických nápojů – co s ním

Pokud stále ještě žijete s představou, že energetické nápoje a další energetické doplňky stravy jsou doménou výhradně vrcholových sportovců, jste na omylu. Energy drinky si zamilovali studenti a dospívající. Co všechno přináší čtrnácti letému člověku litr energie denně?

Proč je moje dítě obézní

Čísla obézních dětí a dospělých se nebezpečně zvyšují. Více než 22 milionů dětí po celém světě ve věku do 5 let trpí nadváhou nebo obezitou. Obezita je nemoc, která vzniká ze špatného životního stylu a může vyústit k mnohem horším chorobám v budoucnu. A my se ptáme, jak lze obezitě u dětí dlouhodobě zabránit?