Zajímavé články s tématem volný čas

Jak pro dítě vybrat vhodný kroužek?

Všechny rodiče zajímá, jak jejich dítě tráví volný čas. A každý rodič chce, aby svůj čas děti využívaly smysluplně. Mimoškolní aktivity vychovávají a rozvíjejí schopnosti stejnou měrou jako škola, a proto je důležité vybrat ten správný kroužek právě vašemu potomkovi. Rozšiřte obzory svému dítěti výběrem toho nejlepšího zájmového kroužku podle následujících tipů.

přečíst článek »

5 kroků, které naučí vaše dítě hospodařit s penězi

Peníze hrají v životě člověka důležitou roli. Zajišťují mu základní životní potřeby, mohou pro něho být odměnou i motivací. Zároveň však mohou peníze lidem život zásadním způsobem zkomplikovat, pokud s nimi neumí řádně hospodařit. Jak správně vysvětlit vašemu dítěti význam peněz? Jak ho naučit sebekontrole nutné k rozumným výdajům? A měla by vůbec vaše ratolest dostávat nějaké peníze?

přečíst článek »

Vybíráme sport vašemu dítěti na míru

Každé dítě si může najít sportovní disciplínu, která ho bude bavit, ze které bude mít radost a ve které bude dobré. Ať už půjde o fotbal, tenis, karate nebo třeba zápas, vždy pro něho bude spojena s příjemně tráveným časem, který zároveň bude blahodárně působit na jeho zdraví. Tím, že se bude věnovat sportu, zvýší váš potomek pravděpodobnost, že z něj vyroste zdravý člověk, který bude moci vést plnohodnotný život. Navíc sport dětem pomáhá vyplnit volný čas, seznámí se díky němu s novými kamarády a vybijí přebytečnou energii. Jak tedy pomoci dítěti najít ten ideální sport právě pro něj?

přečíst článek »

Učíme děti plavat

Bojíte se, že se vaše děti budou těžko učit plavat, když jste s nimi vynechali kurzy plavání pro kojence? Neděje se nic hrozného. Studie sice prokázaly, že ty nejmenší děti mají díky kurzům plavání rozvinutější motoriku a nebojí se vody, není to ale nic, co by nemohly v pozdějším věku dohnat. Mnoho rodičů s kojenci na kurzy plavání nechodí, malé děti jsou totiž náchylnějšík ekzémům nebo třeba zánětu zvukovodů. Jak tedy postupovat, aby se děti vody nebály a plavat se naučily co nejsnáz a nejrychleji?

přečíst článek »

Jak fotit děti

Mění se doslova před očima, prakticky neustále dělají něco zajímavého a jsou přitom tak roztomilé! Není divu, že děti jsou pro fotografy velmi oblíbeným námětem – a pokud jde o vaše děti, bylo by opravdu škoda nemít dostatek snímků dokumentujících situace, na které budete jednou dojatě vzpomínat. Jak na to, aby fotky dětí vypadaly dobře a děti se za ně za pár let nestyděly?

přečíst článek »

Naučte děti efektivně využívat čas

Závidíte dětem to zdánlivě nekonečné množství času, které mají? Srovnáváte se svou vlastní situací, kdy doslova nevíte, kam se vrhnout dřív? I ony budou jednou v podobné roli. Když dnes děti naučíte, jak stihnout vše potřebné a udělat si k tomu i čas na aktivity, které je baví, bude to pro ně za pár let neocenitelná výhoda.

přečíst článek »

Jak to udělat, aby děti milovaly sport

Dnešním dětem chybí pohyb – shodují se na tom rodiče i odborníci. Chcete, aby to vaše dítě bylo výjimkou? Podívejte se, jak dítě ke sportu motivovat i jak vybrat ten správný sport. Odměnou vám bude zdravě se vyvíjející dítě, které si bude doslova užívat pobyt na sportovním kroužku.

přečíst článek »

Kde se v dětech bere kreativita a jak ji podpořit

Kreativita, tvořivost, schopnost řešit různé situace novým a originálním způsobem, to všechno jsou velmi ceněné vlastnosti, které chce každý rodič ve svých dětech pěstovat. Využijte praktické rady a návody, které vám pomohou tvořivost u vašeho dítěte podpořit a ještě víc rozvinout.

přečíst článek »

Jak na efektivní doučování pro děti

Poslední týdny před prázdninami patří pro školáky mezi ty nejnabitější. A ke slovu přichází kromě sešitů a učebnic také doučování. Ať už dětem pomáhá s učením matka, vzdělaný strýc nebo placená starší studentka, znamená doučování pro děti pomoc v některých krizových studijních situacích, které by samy zvládaly jen těžko.

přečíst článek »

Učíme děti jezdit na kole

Dobrá zpráva je, že jízda na kole se opravdu nezapomíná. Horší ale je, že neexistuje jediný návod jak děti naučit jezdit na kole, který by platil univerzálně pro všechny děti. Můžete se ale inspirovat mnoha osvědčenými radami, které vyzkoušely desítky rodičů malých cyklistů.

přečíst článek »

Hledáme pro děti ideálního domácího mazlíčka

Domácí mazlíček pro děti
Snad každý rodič se jednou setká s přesvědčováním a žadoněním. Děti prostě svoje zvířátka chtějí. A pokud navíc domácího mazlíčka dobře vyberete, můžou se péčí o něj hodně naučit.

Myslete vždy především na to, že velký díl zodpovědnosti za péči o zvířátko zůstane pravděpodobně na vás. Platí to jak pro nejmenší děti, od kterých ještě nemůžeme očekávat schopnost se o zvíře skutečně postarat, tak i pro ty starší, které stále mohou občas zapomenout. A počítat byste pro jistotu měli i s tím, že zájem dítěte o zvíře se může vytratit. Pak už se budete starat opravdu jen vy.

přečíst článek »

Dítě a pes

Psi vedou žebříčky oblíbenosti domácích zvířat mezi dětmi, mezi dospělými se přetahují o prvenství s kočkami. Možná i vaše dítě začalo škemrat, že by chtělo psa. Jaké jsou praktické rady pro tuto příležitost a jak si počínat, aby pes znamenal pro dítě příjemného kamaráda a ne zátěž nebo hrozbu?

přečíst článek »