Tvoříme s dětmi – zručnost a kreativita

V poslední době zaznívá z řad odborníků až příliš často varování, že naše děti jsou čím dál méně „šikovné“. Při nástupu do mateřských škol mají problémy s držením tužky, nácvik stříhání je pro ně velmi náročný a navíc jen obtížně udrží pozornost po delší dobu.

Jak zabránit dětským úrazům

Léto a přelom léta přímo vybízí k nebezpečným situacím, které mohou potkat vaše děti, když si hrají, jedou na kole apod. Česko patří mezi státy s nejvyšším výskytem smrtelných úrazů u dětí, ale to ještě neznamená, že se to týká zrovna vás. Prevencí a dohledem pomůžete svému dítěti vyhnout se úrazům, a možná mu také zachráníte život.

Jak děti motivovat k učení?

Většina rodičů si určitě někdy prošla obdobím, kdy se jejich dítě odmítalo učit. Školní předměty považovalo za nudné a zbytečné nebo mu nevyhovoval učitel, protože látku špatně vykládal. Podobná zdůvodnění už jste asi slyšeli. Čím to ale je, že se v dítěti může objevit takový odpor vůči učení? Malým exkurzem do psychologie učení a motivace se dozvíme, jak můžeme v dítěti vzbudit zájem o nabývání vědomostí.

Vybíráme sport vašemu dítěti na míru

Každé dítě si může najít sportovní disciplínu, která ho bude bavit, ze které bude mít radost a ve které bude dobré. Ať už půjde o fotbal, tenis, karate nebo třeba zápas, vždy pro něho bude spojena s příjemně tráveným časem, který zároveň bude blahodárně působit na jeho zdraví. Tím, že se bude věnovat sportu, zvýší váš potomek pravděpodobnost, že z něj vyroste zdravý člověk, který bude moci vést plnohodnotný život. Navíc sport dětem pomáhá vyplnit volný čas, seznámí se díky němu s novými kamarády a vybijí přebytečnou energii. Jak tedy pomoci dítěti najít ten ideální sport právě pro něj?

Učíme děti plavat

Bojíte se, že se vaše děti budou těžko učit plavat, když jste s nimi vynechali kurzy plavání pro kojence? Neděje se nic hrozného. Studie sice prokázaly, že ty nejmenší děti mají díky kurzům plavání rozvinutější motoriku a nebojí se vody, není to ale nic, co by nemohly v pozdějším věku dohnat. Mnoho rodičů s kojenci na kurzy plavání nechodí, malé děti jsou totiž náchylnějšík ekzémům nebo třeba zánětu zvukovodů. Jak tedy postupovat, aby se děti vody nebály a plavat se naučily co nejsnáz a nejrychleji?

Jak na úspěch ve škole

Asi neexistuje rodič, kterému by nezáleželo na dobrých známkách jeho dětí. A který by neusiloval o to, aby děti měly ve škole co nejlepší výsledky. Záleží především na jejich vlastní píli a nadání, minimálně v mladším věku je ale mnoho věcí na vás. Jak tedy můžete úspěch vašich dětí ve škole ovlivnit?

Jak to udělat, aby děti milovaly sport

Dnešním dětem chybí pohyb – shodují se na tom rodiče i odborníci. Chcete, aby to vaše dítě bylo výjimkou? Podívejte se, jak dítě ke sportu motivovat i jak vybrat ten správný sport. Odměnou vám bude zdravě se vyvíjející dítě, které si bude doslova užívat pobyt na sportovním kroužku.