Festival kreativního a logického hraní – v Brně a v Praze

Každá maminka má na mysli zdravý rozvoj svého dítěte a jistě to zohledňuje i při nákupu hraček. Vždyť kdo by nechtěl, aby se jeho dítě správně rozvíjelo? Takže častokrát sáhneme v regálu hračkářství po hračce, která je prezdeti_ve_skolceentována jako edukativní – nejčastěji jsou to ty blikající a mluvící hračky. Jenže jsou to ty opravdu podnětné a rozvíjející?

Odborníci nás možná překvapí… „Opravdovými výchovnými hračkami nejsou blikající barevná „udělátka“ s obrovskými sliby, ale skládačky, které stavěly kreativní a přemýšlivé děti již po mnohá desetiletí,“ řekla pro server WebMD profesorka Roberta Golinkoffová, která se na Delawarské univerzitě zabývá výzkumem vývoje mozku a jazyka u dětí. Děti nakonec stejně nejvíce milují jednoduché stavebnice, které děti podle odborníků rozvíjejí nejvíce.

Děti se toho nejvíce naučí, když si ani nevšimnou, že se vlastně učí. Věděl to už Jan Amos Komenský a ví to také majitelky kouzelných obchodů Agátin svět. Ve svých prodejnách a na e-shopu nabízejí nepřeberné množství her, hraček a tvořivých potřeb, které vybírají podle jediného kritéria. Hračky musí děti bavit a zároveň je rozvíjet. To první oceňují děti a to druhé hlavně zodpovědní rodiče.

Myslíte, že to nemůže jít dohromady? Že děti baví jen hračky z televizních reklam a že rodiče nemají šanci dětem vnutit něco podnětného, kvalitního a rozvíjejícího? Nepochybujte a přijďte se přesvědčit a vyzkoušet si tvořivé hraní se svými dětmi na vlastní kůži. Majitelky Agátina světa se rozhodly se svými kreativními hračkami vyjít ze svých inspirativních obchůdků přímo mezi vás. Domluvily se se svými dodavateli a dalšími partnery a připravili pro vás opravdový festival kreativity pro děti s programem i pro rodiče.

Kdy a kde?

V sobotu 23. 5. v Brně (SVČ Lužánky) 13 – 18 hodin (FB událost – Brno)

V sobotu 6. 6. v Praze (KC Kampa) 13 – 18 hodin (FB událost – Praha)

11182098_10153314054174365_746382403131772497_n 11156329_10153314054224365_4350787335005454981_n

Co vás všechno čeká

Děti se zabaví na různých stanovištích, kde si budou moci vyzkoušet různé skládačky, hry s papírem, hlavolamy a logické hry. Na místě si tak vyzkoušení například tvořivá razítka od firmy Aladine, papírové skládačky Djeco, Brio vláčky a stavebnice a mnoho dalšího. Rodiče se mezitím pobaví s odborníky na logopedii, zkonzultují problémy se zdravým vývojem zad a dozví se, jak dostat do života dětí zdravý pohyb.

Český výrobce batohů Topgal připravil ukázky své nové kolekce školních batohů, takže si je budete moci vyzkoušet, a to klidně i se zátěží. Odborníci z Topgalu vám na místě vysvětlí a ukáží, jaké jsou správné velikosti batohů, jak si nastavit popruhy a na co se vlastně při koupi školního nebo studentského batohu zaměřit.

Dětem je ale bezpečnost a vliv na jejich zdraví celkem jedno – zajímají je barvy, designy, a jestli jejich batoh bude dostatečně cool. Dostanou prostor se vyřádit a budou moci vytvářet návrhy na vlastní design batohu. Za zvlášť povedené návrhy je čeká odměna!

Na závěr odpoledního tvoření a hraní se budete moci na místě vyfotit v profesionálním ateliéru. S mámou nebo s tátou, s kamarádem nebo s celou rodinou a klidně i s vlastním vytvořeným kreativním dílkem. Domů tak odejdete s fotografií, která vám bude připomínat jedno krásné sobotní odpoledne plné her, soutěží a zážitků.

A na závěr to nejlepší – dva z vás si tu fotografii možná zabalí do nového školního batohu! Protože na závěr dne plného hraní a tvoření vylosujeme dva výherce, kteří dostanou batoh z nové kolekce Topgalu. Na děti ale čekají i další drobné dárky, které věnuje Agátin svět a jeho partneři.

Sledujte naše FB události „Festival kreativního a logického hraní“ Brno a Praha, kde najdete podrobnosti o akci. Jedno je ale jisté, koná se za každého počasí a už teď se na vás všechny moc těšíme!