Proč je moje dítě obézní

Čísla obézních dětí a dospělých se nebezpečně zvyšují. Více než 22 milionů dětí po celém světě ve věku do 5 let trpí nadváhou nebo obezitou. Obezita je nemoc, která vzniká ze špatného životního stylu a může vyústit k mnohem horším chorobám v budoucnu. A my se ptáme, jak lze obezitě u dětí dlouhodobě zabránit?

Pečujeme o pokožku dítěte

Starost o novorozence je spojována s mnoha příjemnými povinnostmi. Spousty tipů, jak zacházet s miminkem, se dočtete v knihách nebo některé informace získáte v poradnách. Každodenní péče o novorozeně je ale někdy natolik náročná, že není možné, abyste měli přehled o všech procedurách, které vašemu dítěti prospějí.

Saunování s dětmi aneb proč je brát s sebou

Možná vás do sauny ještě nikdy nenapadlo vzít i své ratolesti. Je s podivem, že si zatím saunování s dětmi u nás nevybudovalo takovou tradici jako je tomu například ve Finsku, kde ji děti s rodiči navštěvují již od dvou týdnů věku. Proč má i na ty nejmenší horká sauna tak blahodárný vliv? Může dětem dlouhodobě prospívat? Jak často by ji měli navštěvovat?

Jak zabavit dítě, když je nemocné

Studené počasí na podzim a v zimě s sebou přináší nejrůznější nachlazení a chřipky, a tak si zamarodí kdekdo. Děti však nemoci snášejí hůře než dospělí. Po prvních dnech, kdy bývá tělo ještě oslabené, nastává zlepšení a děcka se začnou nudit. V takové situaci musíte jako rodiče zakročit a zabavit je tak, aby se v klidu doléčily. Jak toho ale docílit?