Jak zabalit dětem na tábor

Před odjezdem dětí na tábor si rodiče lámou hlavu s celou řadou věcí, zejména účastní-li se jejich dítě podobné akce poprvé. Pořadatelé tábora by rodičům měli dodat všechny potřebné informace. To, jak jsou pokyny podrobné, se ovšem velmi liší

Jak připravit dětem i sobě krásnou dovolenou

Dovolená u moře je čas, který má sloužit k odpočinku a načerpání nových sil. Letní dny strávené s rodinou mohou být zdrojem úžasných zážitků a vzpomínek. Aby skutečně byly krásné a pohodové, věnujte trochu energie přípravě. V sedmi bodech vám přinášíme tipy, které dovolenou zpříjemní a z dětí udělají roztomilé andílky.

Na cestě MHD s kočárkem

Když se v hollywoodském filmu vydává rodina na nákup do supermarketu, vidíme vždy spokojenou skupinku šťastných lidí v prostorném rodinném autě s bezpečnostními autosedačkami a obrovským kufrem pro nákup.
Bohužel, přinejmenším česká realita je ale jiná.

Alergie u dětí – jak na ní

Alergie je metlou současného světa. Alergie si nevybírá a postihuje všechny věkové kategorie. Ani dětem se nevyhýbá a už vůbec ne na jaře a o prázdninách. S blížícím se obdobím léta si rodiče kladou novou otázku. Jak zvládne moje dítě dovolenou s alergiemi? Jak mu mohu pomoci? Na následujících řádcích získáte odpověď.

Vyhněte se otázce „už tam budem“, aneb jak zabavit děti na dlouhé cestě…

vyhněte se otázce už tam budem
Cestování autem s dětmi může být skutečně nervy drásající zážitek. Zvláště malé děti se v autě nudí, cesta je pro ně dlouhá a nezajímavá a proto často začnou zlobit. Existuje však mnoho jednoduchých aktivit, které mohou vaše ěti při cestování dělat a tím zpříjemnit cestu sobě i vám. Cestování je pro děti náročné. Sedět dlouhé hodiny na jednom sedadle je namáhavé, v autě není možné si hrát a pohled z okénka také po chvíli začne nudit. I to nejhodnější dítě začne na zadním sedadle auta zlobit. Je to úplně přirozené, protože například pětileté dítě udrží pozornost maximálně čtvrt hodiny.

Do praktické sportovní tašky snadno zabalíte vše potřebné i při cestování

Přestože se označují jako sportovní, velké tašky přes rameno využijete nejen při sportu. Vyrážíte-li na prodloužený víkend, je právě jednoduchá a odolná sportovní taška to pravé. Sportovní taška české značky Topgal HIT 590 nabízí mnoho prostoru, pohodlné nošení a spoustu konstrukčních i designových vychytávek.

Když je dětem špatně z cestování…

Kinetóza, mořská nemoc. Oba pojmy označují totéž: Nevolnost, kterou část lidí pociťuje při jízdě dopravními prostředky. Přestože citlivým jedincům způsobuje problémy po celý život, děti jsou k ní náchylné nejvíce. Máme rady, které vašim dětem pomohou cestování dobře snášet a vám dodají klid během dlouhé jízdy!

Létáme s dětmi: Na co se připravit

Čím méně času strávíte cestováním s dítětem, tím lépe. Na dlouhé vzdálenosti proto řada rodin volí raději let letadlem, aby děti nemusely trávit dlouhé hodiny připoutané v autosedačce. Přinášíme tipy, díky kterým dítě let hravě zvládne.

O prázdninách na školu zapomeňte, radí učitelé

Na začátku léta děti s radostí utíkají od školních lavic a povinností. Jejich rodiče ale možná trochu nahlodávají pochybnosti, jestli děti přes volné měsíce nezapomenou všechny pracně nabyté vědomosti. Mají se snažit dotlačit přes léto děti k sešitům a učebnicím? Mezi experty panuje vzácná shoda.