Jak naučit dítě udržovat ve věcech pořádek

Chystáte pro své dítě vlastní pokojíček, kde si bude nejen hrát, ale i spát a mít uskladněné všechny své věci? Jeho úkolem bude od nynějška i udržování pořádku a jistého systému uspořádání v celém pokoji. Často se rodiče potýkají s problémem ustavičného nepořádku v dětských pokojích. I tomu se ale lze vyhnout!

Učíme chodit dítě na nočník

Významným mezníkem raného rodičovství je naučit dítě chodit na nočník. Jednou zkrátka musí nastat konec pohodlnému způsobu života – i malý rošťák se do toho jednou musí dát sám. Úspěšný „výcvik“ dítěte je vytouženým cílem každého rodiče. Kolotoč plenek nahradí uklízení nočníku – první krok k nezávislosti dítěte byl učiněn.

Děti a kontaktní čočky

Když jsou děti malé, hodně jim záleží na tom, jak vypadají před ostatními kamarády. Brýle je často spíše ve společnosti vrstevníků hendikepují.
Děti jsou mezi sebou někdy pěkně škodolibé! Pokud i váš potomek patří mezi „brýlaté“, zhodnoťte, zda by přece jen nebylo lepší vyměnit okuláry za kontaktní čočky.

Pečujeme o pokožku dítěte

Starost o novorozence je spojována s mnoha příjemnými povinnostmi. Spousty tipů, jak zacházet s miminkem, se dočtete v knihách nebo některé informace získáte v poradnách. Každodenní péče o novorozeně je ale někdy natolik náročná, že není možné, abyste měli přehled o všech procedurách, které vašemu dítěti prospějí.

Saunování s dětmi aneb proč je brát s sebou

Možná vás do sauny ještě nikdy nenapadlo vzít i své ratolesti. Je s podivem, že si zatím saunování s dětmi u nás nevybudovalo takovou tradici jako je tomu například ve Finsku, kde ji děti s rodiči navštěvují již od dvou týdnů věku. Proč má i na ty nejmenší horká sauna tak blahodárný vliv? Může dětem dlouhodobě prospívat? Jak často by ji měli navštěvovat?

Učíme děti základním hygienickým návykům

učíme děti základním hygienickým návykům

Hygienické návyky se nám pokoušely vštěpovat už naše babičky. Stejně tak i my jako rodiče se snažíme pro své ratolesti udělat to nejlepší a naučit je například mýt si ruce pravidelně před jídlem již od raného věku. A je to tak správně. Jaké další hygienické zvyklosti by si děti měly odnést do budoucna? Jaké návyky je třeba si osvojit v první řadě?

Jak naučit děti uklízet si pokoj

Snad každého rodiče v duchu děsí představa dětského pokoje, který vypadá jako po výbuchu. Děti umí hračky, knížky a další věci rozházet po celé místnosti rychleji než tornádo. Protože často přebíhají od jedné činnosti ke druhé, nepořádku přibývá. A zdaleka nejde jen o malé děti. Pokoje dospívajících dětí vypadají často ještě hůř. Jak válku s věčným nepořádkem v pokoji vyhrát a děti naučit čistotnosti?