Tvoříme s dětmi – zručnost a kreativita

V poslední době zaznívá z řad odborníků až příliš často varování, že naše děti jsou čím dál méně „šikovné“. Při nástupu do mateřských škol mají problémy s držením tužky, nácvik stříhání je pro ně velmi náročný a navíc jen obtížně udrží pozornost po delší dobu.

Jak naučit dítě udržovat ve věcech pořádek

Chystáte pro své dítě vlastní pokojíček, kde si bude nejen hrát, ale i spát a mít uskladněné všechny své věci? Jeho úkolem bude od nynějška i udržování pořádku a jistého systému uspořádání v celém pokoji. Často se rodiče potýkají s problémem ustavičného nepořádku v dětských pokojích. I tomu se ale lze vyhnout!

Oslava prvních narozenin – radost hlavně rodičovská

Hodně štéééstíí zdrááávííí…
Oslavy dětských narozenin jsou nádherné. Vykulené oči, malé ručičky chňapají po krabici a hledají způsob, jak ji otevřít (nůžky jim zatím nikdo nepůjčí) a nakonec rozzářený úsměv, který už nikdy nebude upřímnější. Užívejte si to!

Děti a nebezpečné hračky

Hračkářství plná nesčetných druhů hraček pro malé a větší děti nám dávají možnost vybrat si. Někdy je však obtížné nakupovat z takto nepřeberného množství věcí, které nás obklopuje na každém rohu.
Dětem chceme koupit to nejlepší – to znamená co možná nejbezpečnější hračku, která neublíží a pobaví. V obchodech se ale můžeme setkat s lecčíms. Jak byste se měli při nákupu hraček rozhodovat, aby dětem nehrozilo nebezpečí?

Kde se v dětech bere kreativita a jak ji podpořit

Kreativita, tvořivost, schopnost řešit různé situace novým a originálním způsobem, to všechno jsou velmi ceněné vlastnosti, které chce každý rodič ve svých dětech pěstovat. Využijte praktické rady a návody, které vám pomohou tvořivost u vašeho dítěte podpořit a ještě víc rozvinout.