Oslava prvních narozenin – radost hlavně rodičovská

narozeniny

photo by hoyasmeg on Flickr

Co si budeme povídat. Oslavy narozenin mají sestupnou tendenci. V prvním roce života mají děti nesmírnou a upřímnou radost prakticky z čehokoliv. Postupem času vám začnou dávat čím dál přesnější požadavky toho, jak budou jejich dárky vypadat (zpravidla s věkem roste i finanční náročnost). Až jim bude přes patnáct, na narozeninovou party už vás ani nepozvou. Na oslavě osmnáctin už raději být nechcete. Pak už jen doufáte, že si vzpomenou aspoň na ty vaše narozeniny.

 

Co z toho vyplývá? První narozeniny jsou velkou slávou hlavně pro rodiče. Slavíte vlastně vy. Potomek má radost z toho, že je v centru veškeré pozornosti, v budoucnu si oslavu nevybaví a dárky upadnou v zapomnění.

 

Co koupit k prvním narozeninám?

Velkolepé dary moc velký smysl nemají. Dítě se stejně ihned vrátí k oblíbenému plyšovému medvídkovi. Raději nakupte frkačky, konfety, balónky a pořádný čokoládový dort. Dítě nejvíc ocení barvičky a vysmáté obličeje nadšených prarodičů. Drahé moderní dárky budou vaše ratolesti požadovat v pozdějším věku. Nebojte se, bude jich dost. Oslavu si tak hlavně užijte. Slavíte především vy. Váš potomek je s vámi už rok. Už rok je z vás pilný rodič, to je přece důvod k oslavě.

 

Sfouknout první svíčku je nejtěžší. Po dvacáté to půjde samo.

http://www.youtube.com/watch?v=ZPKxv58fTvk&feature=related

 

 

Snažit se dítěti zavděčit při jeho první oslavě narozenin je většinou marný boj. Podívejte se na dítě, které svou první oslavu zkazilo i přes maximální snahu rodičů

 

http://www.youtube.com/watch?v=jtumBURwtkU&feature=related

 

 

Takže pozvěte babičky a souseda. Zazpívejte si „Hodně štěstí zdraví“, nechte prcka sfouknout svíčku a rozpatlat dort po celém stole a až usne, nalejte si sklenku vína a těšte se na další roky v rodinném kruhu.

První dort

A na závěr si prohlédněte video s návodem na originální dekoraci pro první narozeninový dort. Jak by měl vypadat dort k prvním narozeninám. Měl by být jednoduchý, barevný a nemělo by být tak jednoduché ho rozmačkat malou rukou 🙂

 

http://www.youtube.com/watch?v=DLI2MEDWSt8