Dětské herecké výkony

Pokud dítě něco chce, většinou se o to snaží bojovat ze všech sil. I když je to zrovna nějaká banální hloupost, na kterou do hodiny zapomene. Jednou z osvědčených dětských zbraní je divadlo. Nemyslíme ale veselou školní besídku, ale spíše velkolepé teatrální hysterické scény pro co možná nejširší publikum.

Jak zkrotit hyperaktivní dítě

Ať už má vaše dítě hyperaktivitu diagnostikovanou nebo ne, někdy je až příliš nezvladatelné a na to není potřeba mít odbornou diagnózu.
Vaše živoucí a neposedná ratolest by zkrátka v každém případě zasloužila trochu zkrotit, protože se někdy zdá, že její energie a chuť k neustálým vylomeninám nezná konce.
Jak se vypořádat s příliš energickými a neposednými dětmi? Co pomáhá?

Jak naučit děti uklízet si pokoj

Snad každého rodiče v duchu děsí představa dětského pokoje, který vypadá jako po výbuchu. Děti umí hračky, knížky a další věci rozházet po celé místnosti rychleji než tornádo. Protože často přebíhají od jedné činnosti ke druhé, nepořádku přibývá. A zdaleka nejde jen o malé děti. Pokoje dospívajících dětí vypadají často ještě hůř. Jak válku s věčným nepořádkem v pokoji vyhrát a děti naučit čistotnosti?