Zeleninové tortilly

Tortilla je moderní cool snack, který známe hlavně z fast foodů. Přitom se velmi snadno připravuje i doma. Tortilla je mexická kukuřičná placka, která je vhodná jako samostatná příloha a hlavně jako závitek s masovou či jinou směsí. Pro děti ale do směsi dáme místo grilovaného masa, chilli a majonézy raději něco zdravějšího.

Jak naučit dítě správným stravovacím návykům?

Stravovací návyk dětí - photo - bruce Tuten
V současné době jsou děti ohrožovány nezdravým životním stylem více než dříve. Ve školách jsou automaty se sladkými nápoji nebo čokoládovými tyčinkami a fastfoodové restaurace potkáváme dnes už na každém rohu. Děti se takovým nástrahám zkrátka nemůžou vyhnout, ale to neznamená, že musí těmto lákadlům podléhat. Své ratolesti můžete vést ke správné životosprávě tak, že ani nebudou mít potřebu si kupovat „pochoutky“ z automatů a fast foodů.

Když děti nejedí maso

Během dětství projde mnoho dětí obdobím, kdy odmítají maso. Ať už je to proto, že jsou vybíravé, nebo se u nich objeví opravdové vegetariánské přesvědčení, že nebudou jíst zvířátka, pro rodiče zvyklé na klasickou českou stravu to může představovat poměrně velkou komplikaci.