4 pořady „pro mladé“, které mohou vašemu dítěti ublížit

Když se řekne pořad škodlivý mládeži, nejčastěji si představíme nahá těla nebo potoky krve. I na našich televizních obrazovkách však existují pořady, které mohou dětské mysli ublížit stejně intenzivně, ne-li dokonce ještě silněji. Jde o pořady, které představují pokřivený pohled na svět, deformované lidské osudy nebo třeba obsahují podprahové signály.

Simpsonovi mohou naučit vaše dítě vážit si přátelství i toleranci

Děti animované seriály milují. Jsou pro ně snadno srozumitelné a zároveň zábavné. Zároveň bývají barevné, takže se na ně snadno kouká. Sledování animovaných seriálů však nemusí být pro vaše dítě ztrátou času a načím, od čeho byste ho měli odrazovat a tahat pryč, naopak. Děti se mohou ze seriálů mnohému naučit, hodně věcí pochopit a třeba právě Simpsonovi mohou děti zároveň připravit na mnohá nebezpečí, se kterými se v životě setkají. Potřebují ale vaši pomoc.

Mají se děti dívat na televizní zprávy?

Snažíme se děti chránit před nebezpečným vlivem drastických filmů a seriálů plných násilí. Jak je to ale s televizním zpravodajstvím? Je pro děti užitečným zdrojem informací o světě kolem nás, nebo může ohrozit jejich dušičku a zprávy by pro ně měly také být zakázané?