Když dětem zemře zvířátko…

Umírání a smrt patří mezi otázky, které se dětem vysvětlují nejhůře. Smrt domácího mazlička často bývá první událostí, kdy se dítě se smrtí skutečně setká. Je to pro děti však mnohdy těžší, než když umře člen rodiny. S mazlíčkem trávilo dítě spoustu času, staralo se o něj, bylo pro něj skutečným členem rodiny.

Vezměte děti do zoo, potěšíte je a ještě se něco naučí

kangaroo and girls
Děti milují zoo. Je to místo, kde nejen vidí spoustu zajímavých zvířat, ale zároveň si mohou užívat spoustu zábavných atrakcí. Zoo však může být i místem, kde se vaše ratolest dozví spoustu zajímavých věcí o zvířatech a přírodě vůbec. K tomu je to procházka, skoro jako v parku. Je tu dětský koutek a zároveň pravděpodobně vyškemrají zmrzlinu nebo hranolky s kečupem.

Hledáme pro děti ideálního domácího mazlíčka

Domácí mazlíček pro děti
Snad každý rodič se jednou setká s přesvědčováním a žadoněním. Děti prostě svoje zvířátka chtějí. A pokud navíc domácího mazlíčka dobře vyberete, můžou se péčí o něj hodně naučit.

Myslete vždy především na to, že velký díl zodpovědnosti za péči o zvířátko zůstane pravděpodobně na vás. Platí to jak pro nejmenší děti, od kterých ještě nemůžeme očekávat schopnost se o zvíře skutečně postarat, tak i pro ty starší, které stále mohou občas zapomenout. A počítat byste pro jistotu měli i s tím, že zájem dítěte o zvíře se může vytratit. Pak už se budete starat opravdu jen vy.

Dítě a pes

Psi vedou žebříčky oblíbenosti domácích zvířat mezi dětmi, mezi dospělými se přetahují o prvenství s kočkami. Možná i vaše dítě začalo škemrat, že by chtělo psa. Jaké jsou praktické rady pro tuto příležitost a jak si počínat, aby pes znamenal pro dítě příjemného kamaráda a ne zátěž nebo hrozbu?