Otestovali jsme Chefparade!

První dojem

Tak mám za sebou první testování. Na začátku září jsem navštívila se syny kurz vaření pro děti, které pořádala škola vaření Chefparade. A co že jsme to připravovali? Rajskou polévku, švédské masové kuličky se sýrem, opékané brambůrky s rozmarýnem, těstovinový salát a flambované palačinky.

Můj první dojem, když jsem vstoupila do místnosti, byl velmi pozitivní. Všude plno lákavých surovin, samé nádobí, plynové sporáky a spousty pracovního místa pro přípravu jídla. Vše čisté a nachystané.

Celkem se sešlo devět dětí, přičemž každé doprovázel rodič. Hned na úvod dostaly děti slušivé zástěrky, seznámily se s prostředím, umyly si ručičky a šup do práce. S dětmi vařila hodná teta Blanka, která se po celou dobu snažila zapojit do vaření všechny děti. Krájely, strouhaly, míchaly, seznamovaly se surovinami, čichaly k bylinkám, ochutnávaly. Na dětech bylo vidět, že je to moc baví.

Zvládnou to děti samy?

U krájení sice byla potřeba trochu asistence rodičů, především u těch menších, ale jinak většinu věcí dělaly děti samy. Po celou dobu se hlavně dbalo na bezpečnost. Když se slévaly těstoviny nebo se otvírala horká trouba, děti přihlížely z povzdálí.

Asi nejvíce jsem se strachovala z flambovaných palačinek. Nakonec se ukázalo, že to bylo bezpečné a mělo u dětí úspěch. Ale popravdě, myslíte si, že je malým dětem vhodné ukazovat práci s ohněm? Aby palačinky hořely, polévaly se alkoholem, a i když se nechal vypařit, není to zrovna ideální recept pro děti.

Všechna jídla, co si děti uvařily, si můžete vyzkoušet doma, recepty vám zašlou na e-mail. Já se ale musím přiznat, že doma s dětmi flambovat nebudu, přijde mi to nebezpečné. Každý víme, čeho jsou malé děti schopné.

Příjemná část ale nadešla, když si děti spolu s rodiči pochutnávaly na uvařených jídlech. Podle prázdných talířů bylo vidět, že chutnalo.

„Nej“ kurzu

A co se dětem líbilo nejvíce? Na tuto otázku moji synové odpověděli, že nejvíce se jim líbilo krájení nožem.

A v čem viděli největší problém? To byly palačinky s Nutelou, protože moji kluci je raději s marmeládou.

A jaký mám na kurz názor já?

Mně se líbil. Pro mě je nejdůležitější, aby to kluky bavilo a užili si to, a to se stalo. Jen bych ještě vytkla délku kurzu. Vaření trvalo tři hodiny a to na děti, ale i rodiče bylo dlouhé. Hlavně pro mého mladšího syna, který byl ke konci už unavený. Bohužel se kurz trochu prodloužil i hledáním patřičných věcí.

Bylo vidět, že Blanka nebyla v kuchyni ještě moc zběhlá. Ale to se dá prominout a příště to už bude určitě rychlejší.

Kurz: ano, či ne?

Když to shrnu, kurz mohu všem jen doporučit. Pobaví se jak vaše děti, tak i vy a strávíte spolu krásné chvíle. A hlavně, usnadní vám to práci. Až bude potřeba připravit oběd nebo večeři, necháte už vaření na dětech. Nakonec si ještě můžete zakoupit potřebné suroviny v místním obchůdku a děti na rozloučenou dostanou malý dárek.

Chcete vědět víc?

Nenechávejte si své dotazy pro sebe! Na všechno, co vás zajímá, odpoví buď testerka či představitel společnosti Chefparade. Neváhejte a své otázky pište do diskuze pod tímto článkem, nebo na facebook Topgalu!

Partner tohoto testování: www.chefparade.cz