Příměstské tábory po celé republice

Příměstské tábory po celé republice

Prázdniny se blíží do své poloviny a děti si zasloužené volno jistě užívají. Některé rodiče však trápí vrásky na čele – jejich dovolené už moc nezbývá, babičky na hlídání chybí a najednou před nimi stojí otázka „Kam dám děti?“ Řešením jsou třeba příměstské tábory. Po celé ČR jsme pro vás vybrali několik zajímavých.

Karlovy Vary a Most

Děti potřebují pohyb a přiznejme si, že prací znavený rodič nemá vždy dost sil jej dětem zajistit. Proto je tu občanské sdružení Sportgen, které pořádá sportovní příměstské tábory v Plzni, Karlových Varech a v Mostě. Od rána až do pozdního odpoledne se tu děti věnují sportovním aktivitám, které jim umožňuje dané lokalita.

tábory

photo by Bratislavský kraj on Flickr

 

Příměstské tábory se pořádají v Karlových Varech v areálu AC Sport, v mostecké 3. Základní škole Most a sportovním areálu Benedikt a také v plzeňském Iceparku a Škodalandu. Po celý den mají děti samozřejmě zajištěný pitný režim i stravování, takže v žádném případě nestrádají. Pozor ale, zájem je obrovský, takže není radno meškat. Více se dozvíte na sportgen.cz.

Angličtina v Českých Budějovicích, Děčíně, Hradci Králové, Zlíně a v dalších městech

Společnost Wattsenglish se specializuje na výuku angličtiny pro děti. Zakládá si na tom, že pod její záštitou pracují skuteční profesionálové – rodilí mluvčí i čeští pedagogové, kteří však prošli velmi náročným výběrovým řízením.

A právě tato společnost pořádá v létě v mnoha českých městech pro děti příměstské tábory. Připraven je tu pro něj zábavný tematický program, při kterém si nenásilnou formou osvojí cizí jazyk. Podrobnější informace získáte na jejich webových stránkách.

ZOO tábor v Ostravě

Schválně, které zvíře má vaše dítě nejraději? Možná je jen jedno, možná by je nespočítalo na prstech ruky. Tak jako tak, příměstský tábor v ostravské zoo je skvělá příležitost, jak vašim dětem umožnit pohled na jejich oblíbence zblízka. Navíc se o každém zvířeti dozví plno zajímavých informací.

Vy budete vědět, že dítko je v pořádku, a věřte, že večer vás doslova zahltí novými poznatky a zážitky, které přes den zažilo.

Pro malé techniky a montéry

Možná ve vašem dítěti dřímá technický talent, možná si prostě jen staví a modeluje. Právě pro takové pořádá příměstské tábory například Elektrotechnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni, kde dětem z druhého stupně základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií objasní záhady fyziky, chemie a mnoha dalších vědních disciplín.

Jaké další příměstské tábory fungují?

Nabídka je skutečně široká a vybrat to nej je poměrně oříšek. Kromě výše zmiňovaných příměstských táborů fungují po celé republice také tábory se zaměřením na umění, tedy divadlo, film i výtvarné umění. Den mohou děti také strávit v koňském sedle nebo na kolečkových bruslích.

Jaký názor máte na příměstské tábory? Využíváte je?