Děti a hudba aneb jak zužitkovat jejich zálibu v muzice

Hudba je lék a zábava. Jako teenageři mnozí z nás také snili o slibné hudební kariéře, ale nakonec jsme zůstali jen jako věrní posluchači a kritikové. Minulé časy už nevrátíte, ale jako rodiče máte stále šanci změnit situaci svých dětí – pošlete svou ratolest do hudební školy, poskytněte dětem hudební útočiště v garáži nebo kůlně a k Vánocům kupujte lístky na koncerty oblíbených kapel. A uvidíte, co se stane!

Jakou muziku by mělo poslouchat vaše dítě

Hudba má na život člověka mimořádný vliv. Dokáže vylepšit náladu a pobavit, může ale rozvíjet i lidské schopnosti, pomáhá rozšiřovat slovní zásobu a utváří rytmické cítění. A pro děti je ještě důležitější. Pomáhá jim seznámit se se světem, kde žijí, posiluje jejich vztah k mateřskému jazyku.

Jak pro dítě vybrat vhodný kroužek?

Všechny rodiče zajímá, jak jejich dítě tráví volný čas. A každý rodič chce, aby svůj čas děti využívaly smysluplně. Mimoškolní aktivity vychovávají a rozvíjejí schopnosti stejnou měrou jako škola, a proto je důležité vybrat ten správný kroužek právě vašemu potomkovi. Rozšiřte obzory svému dítěti výběrem toho nejlepšího zájmového kroužku podle následujících tipů.