I holčičí růžový batoh může být kvalitní a bezpečný

Před nástupem mojí holčičky do školy mi nezbývalo nic jiného než pořídit opravdu velký nákup. Na jednu věc, kterou jsem vybrala, jsem opravdu moc hrdá. Je to školní batoh Topgal, který si nemůžu vynachválit. A nová školačka taky.

Do růžového batohu je moje malá prvňačka už dva měsíce doslova zamilovaná. Tím hlavním důvodem je samozřejmě design, batoh má výrazné odstíny růžové barvy a obrázky veselých obličejů, které jsou žluté. Obličejíčky se na batohu vyskytují hned dvakrát. Několik menších je na přední kapse, čtyři plastové výměnné smajlíky se dají umístit do zvláštní průhledné přihrádky. Takže dítě může vzhled svého batohu do určité míry měnit, což to moje dělá rádo.

Já osobně bych možná pro dceru volila jinou barvu batohu než růžovou, bojím se, že před druhou třídou ji přestane bavit, na druhou stranu musím uznat, že je tento batoh opravdu dobře vidět na ulici. Takže věřím, že i v městském provozu je moje dcera bezpečnější. Vše podporují velmi rozsáhlé a propracované reflexní zóny. Batoh ve tmě mezi auty doslova svítí, a to ze všech stran.

A úplně nejvíc se mi líbí blikačka. Je součástí batohu a může se vložit na místo výměnných smajlíků, tedy do průhledné plastové komůrky vpředu na batohu. Myslím, že o bezpečnost mé dcery je tedy postaráno maximálně. Navíc ona sama si růžový batoh vybrala a je důležité, aby především ona se cítila dobře, když ho má na zádech. To pro batoh CHI 104 H platí do puntíku.

Pokud jde o zpracování, je batoh Topgal skutečně pevný a kvalitní a věřím, že vydrží dlouho. Ukáže to ale každodenní zátěž. Dno je vyztužené pevnější tkaninou a má také gumové nožičky. Záda má batoh lisovaná. Zipy dobře jezdí a přitom stále pevně drží a dobře se chytají, každý je totiž opatřený zvláštním chytátkem (má na sobě logo Topgal).

Přestože po rozbalení balíku s batohem (kupovali jsme přes e-shop Topgal) vypadal maličký, vejde se do batohu s přehledem všechno školní vybavení, svačinu můžu dítěti uložit do praktické boční kapsy, další boční kapsa slouží k uložení láhve s pitím. A dítě by si teoreticky mohlo do školy vzít i dvě láhve, na ramenním popruhu je totiž umístěný klip na láhev, který PETku drží za hrdlo – a to opravdu pevně. Zatím ho dcera ale přímo ve škole nezkoušela.

Co mě příjemně překvapilo, byla přibalená pláštěnka na batoh – zářivě oranžová a také síťovaný sáček na přezůvky. Jedná se o drobnosti, ale rodičům to pomůže. A pláštěnku na batoh jsem ještě u jiných dětí neviděla.

Když to shrnu, přesvědčila jsem se, že školní batohy Topgal mají opravdu velmi vysokou kvalitu. Zpracování je bezchybné do posledního detailu, batoh má krásný design a spoustu vychytávek. Snad batoh vydrží co nejdéle a i moje dítě s ním bude stále tak spokojené.