Voodoo batoh na notebook – pohodlí i styl

*Náhodou jsem na webu narazil na batoh na notebook Topgal. Batoh jsem si koupil a jsem z něj nadšený. Voodoo batoh prostě nemá chybu! Je dokonale zpracovaný, vypadá skvěle a doplňuje ho spousta vychytávek…*

Přestože by se podle mě měl jmenovat „voodoo batoh“ (má totiž na sobě několikrát takový nápis a také postavičky), Topgal ho označuje jako batoh „Hit 103“:http://www.topgal.cz/vitezny-batoh-na-notebook/. Zaujal mě hlavně svým vzhledem, protože není tak usedlý, jak obvykle batohy na notebook bývají. Asi je určený spíš pro mladší lidi, na první pohled byste totiž možná ani nepoznali, že to není běžná školní „aktovka“.

 

Batoh je vyrobený z pevné látky (v mém případě tmavě zelené, ale vyrábí se i šedý, fialový a světle šedý), spodní stranu batohu tvoří odolný černý materiál, takže člověk se ani nebojí batoh položit na zem. Popruhy jsou zajímavě připevněné k tělu batohu, jsou totiž prakticky jeho součástí. Přestože s batohem chodím teprve pár týdnů, věřím, že popruhy vydrží skutečně velkou a dlouhodobou zátěž. A to každodenní chození s notebookem opravdu je (údajně má nosnost 12 kg, což mi přijde docela hodně a doufám, že to nenosím). Záda má ovšem batoh měkká, polstrovaná, stejně tak i popruhy. Takže tu „dřinu“ zvládám celkem dobře.

Notebook se umisťuje do velké kapsy, která je nejblíž zádům. Má velkou výhodu, nedá se rozepnout, pokud máte batoh nasazený na zádech. Nikdo tedy nemůže například v metru přijít a obsah ukrást. Připadá mi to hodně bezpečné. Vím, že tuhle vychytávku mívají batohy mnohem dražších značek, je dobře, že i Topgal ji nabízí za docela přijatelnou cenu (tenhle batoh stojí cca 1600 Kč).

Batoh má o něco větší hmotnost, než jsem původně čekal. Myslím, že to souvisí s kvalitou zpracování a taky mnoha doplňky, které mi užívání batohu zpříjemňují. Úplně fantastická je velká kapsa přímo na notebook, kterou můžu z batohu úplně vytáhnout a přenášet samostatně. Je to velmi praktické například ve škole, někdy taky do této kapsy dávám různé drobnosti, které chci někam přenést.

Problém by mohli mít lidé, kteří mají přenosný počítač větší. Já mám velikost 15,4“, což je úplně v pohodě. Vím ale, že někteří kamarádi jsou i při nákupu v kamenných obchodech někdy překvapeni, že se jim do vybraného batohu dané velikosti notebook nevejde. Divili se proto, že jsem batoh klidně kupoval on-line, aniž bych ho předem viděl. Uklidnily mě ale rozměry, které mají na stránkách přesně uvedené. A lidé prý do tohohle batohu nacpou i 16“ notebook. Snad také platí to, že Topgal vrátí do 14 dnů peníze i bez udání důvodu. Takže kdyby se notebook nevešel, jste bez starostí.

Jaké jsou další detaily, díky kterým mě batoh Topgal baví? Jen taková legrácka, i když celkem milá, jsou vyměnitelné voodoo postavičky – látkového panáčka propíchnete špendlíkem a připevníte k popruhu. Má na sobě nápis „zubař“, „ségra“, „učitel“ (anglicky).

Batoh doplňuje i několik dalších přihrádek a kapsiček, v pohodě do něj nacpu celou školní výbavu (moc věcí s sebou stejně nenosím, když si vše píšu do notebooku), snad samozřejmostí je dnes už průchodka na sluchátka k mp3 playeru.

Hezké jsou taky sladěné nálepky, které si člověk může dát na notebook, ale to už mi připadá opravdu trochu moc dětské, stejně jako zářivě oranžová pláštěnka na batoh (která ale určitě pomůže notebook ochránit v dešti). I já ale oceňuju bezpečnostní prvky – člověk může odkrýt reflexní odrazky a být tak na silnici opravdu dobře vidět. Když chcete dělat parádu, jenom je překlopíte krytkou, která má stejný design jako látka celého batohu. Mně teda víc záleží na bezpečnosti.

Když to mám krátce shrnout, „batohy Topgal“:http://www.topgal.cz/batohy/ se mi líbí skoro všechny, poprvé jsem si nějaký koupil a jsem z něj doslova nadšený. Snad taky dlouho vydrží, ale vypadá jako vydařený kousek.