Nezničitelný školní batoh pro nepořádné kluky

V široké nabídce supermarketů, tržnic a dalších obchodů je často těžké najít kvalitní zboží pro děti. Ráda bych se podělila o zkušenost s velmi dobrým školním batohem.

Mám doma syna třeťáka a už před prázdninami jsem zvažovala, zda mu zakoupit nový batoh, nebo jestli mu ještě rok vydrží taška do školy, kterou dostal na začátku druhé třídy. Bylo mi líto už po roce investovat do batohu znovu nemalé peníze, a tak jsem rozhodla, že se starým batohem ještě nějakou dobu vydrží. Jenže už po necelém měsíci se na batohu utrhl jeden z ramenních popruhů, a tak bylo po váhání.

Kamarádka mi dřív říkala, že její dcera má už třetí rok školní batoh značky Topgal a stále je ve výborném stavu. Takže když jsem v obchodě Baťa viděla hezké batohy této značky, zvolila jsem tmavě modrý model se zajímavým grafickým potiskem. Jedná se o „batoh CHI 130“:http://www.topgal.cz/batohy/CHI-130/D—Navy/, konkrétně model Navy. Mého chlapce potěšil tím, že nevypadá dětsky a přitom je veselý. Vybral si ho konec konců sám, takže nebude za tři měsíce moct říkat, že batoh se Shrekem „je už trapnej“. I ostatní výrobky Topgal vypadají velmi kvalitně, navíc na „e-shopu“:http://www.topgal.cz/batohy/skolni/ mají školní batohy mnoha velikostí a typů a také s různým vzhledem. Když srovnám batoh Topgal s těmi, které znám třeba ze školní šatny od ostatních dětí, musím říct, že se jedná o skutečně propracovaný a solidní výrobek. Každý šev vypadá bytelně, zipy jsou pevné, vše je krásně čistě a precizně propracováno a batoh vyrobený z pevné a odolné látky už svým vzhledem ve mně vyvolává důvěru.

Nevídá se často, že by bylo nutné, aby školní aktovka měla i návod. Školní batoh Topgal ovšem má tolik nejrůznějších vychytávek, že i mně chvíli trvalo, než jsem společně se synem objevila, k čemu všemu se ty nejrůznější kapsičky, přezky a poutka mohou hodit. Naštěstí ale u batohu naleznete letáček, který přesně vysvětluje všechny symboly.

Námi zvolený batoh má uvnitř oddělené komory, takže se synovi uvnitř snadno udržuje pořádek (pokud teda kluk v tomhle věku vůbec může udržovat pořádek – stav je ale mnohem lepší než s předchozím batohem). Uvnitř jedné z komor se navíc nachází ještě oddělovací přepážka, dítě tedy může věci zvlášť ukládat do tří částí. Kromě toho má batoh přední kapsu s organizérem a karabinou na klíče. Zde snad jediná moje výtka: Nachází se tu také prostor, kam můžete vepsat osobní údaje dítěte a batoh tak vlastně podepsat. Připravené jsou kolonky na jméno, e-mail a školu. Bohužel ale tyto údaje se zapisují na jakousi látku, takže pravděpodobně nepůjdou přepsat v případě změny. Možná by bylo lepší, kdyby kapsa měla průhlednou fólii a dovnitř se vkládaly papírky s vypsanými údaji.

Záda batohu jsou vyztužena hliníkovým rámem, takže ani nemám strach, že by si syn ničil záda. Naštěstí si totiž nezvykl nosit batoh na jednom rameni. A tím se dostávám k popruhům, jsou polstrované, široké a samozřejmě mají nastavitelnou délku. Co mě úplně uchvátilo, je zvláštní klip na PET láhev. Je umístěný na levém popruhu a láhev skutečně pevně drží za hrdlo – než jsem to vyzkoušela, nevěřila jsem. Můj syn ji sám poměrně těžko sundává, takže láhev skutečně nevypadne.

Můžu ještě jmenovat další detaily: Madlo batohu (za který se nosí) je opatřené plastovým krytem, takže se velmi dobře drží. Na dně má batoh zvláštní výztuže a také nožičky, takže věřím v jeho dlouhodobou odolnost, na bocích jsou ještě dvě kapsy, které se také dají schovat do boku batohu. Uvnitř také byl součástí prodejního balení batohu sáček na přezůvky a oranžová reflexní pláštěnka na batoh. Tu zatím syn nevyužil a nevím, jestli ho přesvědčím, že není „pro holky“, protože je oranžová. Je to ale velmi praktický výrobek, který zvyšuje bezpečnost dětí při zhoršené viditelnosti a za deště. Uvidíme, zda batoh vydrží i zátěž, kterou představuje každodenní použití mým synem. Přestože se jedná spíš o dražší batoh, jsme s ním oba zatím velmi spokojení.

*autorka recenze: **Lilith** („Mr.TESTER“:http://www.mrtester.cz/skolni-batoh-topgal-chi-130?review=1)*

[mylinks=recenze]